گروه سینما

نوشته‌های گروه سینما

مدیر گروه سینما

– برگزاری اولین جشنواره فیلم کوتاه سپهردر خرداد ماه 1395

– برگزاری ورکشاپ های تخصصی توسط استادان سینما

– برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم و …..

– چاپ و ترجمه کتاب با عنوان داستان سرایی سه بعدی توسط آقای محمد فضیله

– خرید تجهیزات سینمایی برای ساخت فیلم

محسن مزدبران


کارشناسی ارشد رشته سینما

زاون قوکاسیان کارگردان، فیلمساز، نویسنده، محقق و منتقد سینمای کشورمان و مؤسس سینمای آزاد اصفهان از سال 1351 خورشیدی و همچنین نخستین مدیر گروه سینمای موسسه آموزش عالی سپهر بود. وی سال 1329 در اصفهان متولد شد و در دانشگاه اصفهان در رشته شیمی تحصیل کرد.
این استاد دانشگاه هنر اصفهان، از سال 1350 فعالیت هنری خود را با کارگردانی فیلم های هشت میلی متری در سینمای آزاد آغاز کرد و مدتی سرپرست سینمای آزاد اصفهان بود.
از دیگر فعالیت های او می توان به انتشار کتاب های سینمایی ارزشمندی با موضوع سینماگران بزرگ کشور و دیگر کشورهای جهان اشاره کرد.
قوکاسیان، کار تحقیق و تالیف کتاب های سینمایی را از سال 1350 با نگارش کتابی درباره فیلم «چشمه» ساخته آربی آوانسیان، شروع کرد و تاکنون حدود 24 کتاب درباره سینماگران مختلفی همچون جمشید ارجمند، ارحام صدر، جعفری جوزانی، مسعود کیمیایی، عباس کیارستمی، بهمن فرمان آرا، خسرو سینایی، گلاب آدینه، فاطمه معتمدآریا و مجید انتظامی تالیف و تدوین کرد.

گروه سینمای مؤسسه آموزش عالی سپهر اصفهان با هدف تربیت فیلم سازان متعهد به ساخت فیلم همسو با ارزش های ایرانی و اسلامی ایجاد شد. این گروه فعالیت خود را از سال 1387 در دو رشته کارگردانی و فیلمنامه نویسی سینما در مقطع کارشناسی آغازنمود. همزمان در ایجاد این رشنه استاد زاون قوکاسیان به عنوان مدیر گروه و آقای محسن مزدبران به عنوان معاون گروه سینما انتخاب شدند. و در کنار این عزیزان استادانی دعوت شده از تهران و اصفهان جهت تدریس فعالیت خود را آغاز نمودند از جمله :

دکتراحمد الستی، فاطمه معتمدآریا، علی رضا خمسه، محسن قصابیان، محمدرضا اصلانی، محمد تهامی نژاد، محمد گذرآبادی، شاهپور شهبازی، محمد حسین فرج، مجتبی راعی، خسرو دهقان، رضا مهیمن، محسن علامه، محمد فضیله، عطیه سلطانی، پدرام صدرایی و حمید بکتاش.

با در گذشت آقای زاون قوکاسیان در سال 1393 با حکم ریاست مؤسسه، آقای محسن مزدبران به عنوان مدیر گروه و آقای حمید بکتاش به عنوان معاون گروه سینما انتخاب شدند و برنامه های متعددی اجرا گردید که در این رابطه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

–           برگزاری اولین  جشنواره فیلم کوتاه سپهردر خرداد ماه 1395

–           برگزاری ورکشاپ های تخصصی توسط استادان سینما

–           برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم و …..

–           چاپ  و ترجمه کتاب با عنوان داستان سرایی سه بعدی توسط آقای محمد فضیله

–           خرید تجهیزات سینمایی برای ساخت فیلم

سینما نهایی

اعضای هیئت علمی

پدرام صدرایی


کارشناس ارشد سینما

الستی

دکتر احمد الستی


دکترای زیبایی شناسی سینما

حمید بکتاش


معاون گروه سینما

کارشناس ارشد سینما

دانشجویان گروه سینما

دانشجویان سینما- کارگردانی

  • مشغول به تحصیل
  • فارغ التحصیل

دانشجویان سینما- فیلمنامه

  • مشغول به تحصیل
  • فارغ التحصیل
1398 - موسسه آموزش عالی سپهر
Open chat
سوالی دارید در واتساپ طرح نمایید.
سلام و درود
لطفا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
X