همایش ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سپهر اصفهان ، این دانشگاه  در آذرماه سال 98

به مناسبت هفته اصفهان و هفته فیلم لهستان میزبان هیئت اعزامی از کشور لهستان  بود

این هیئت شامل خانم یوهانا کاس کارگردان مطرح لهستانی ، معاون سفیر لهستان و رایزن فرهنگی  لهستان

برنامه های این سفر شامل:

1ـنشست با مسوولین دانشگاه

2ـنشست با دانشجویان

3ـامضای تفاهم نامه همکاریهای مشترک

مؤسسه آموزش عالی سپهر اصفهان به مدت چهار روز (20/02/94 لغایت 23/ 02/94 ) میزبان و همراه هیئت اعزامی از دانشگاه میلان بود که در ادامه نتایج و گزارش آن ارائه خواهد شد.

در روز نخست، جمعی از استادان مؤسسه سپهر وهیئتی از اساتید و دانشجویان دانشگاه میلان از بناهای تاریخی کاشان بازدید به عمل آوردند.

در روز دوم، از آثار تاریخی اصفهان بازدید به عمل آمد(کاخ چهلستون، عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام، بازار و مسجد جامع ) سپس با استادان مدعو(خانم کنتین و آقای پدرو ارتز)، شرایط امکان تفاهم نامه دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت و طرح هایی جهت همکاری ارائه شد. بر اساس مباحث طرح شده، دانشگاه میلان جهت انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک اعلام آمادگی کردند.

در روز سوم همایش معماری کلان شهر در سالن حوزه هنری سوره برگزار گردید؛ و در این مراسم پس از خیرمقدم گویی به مهمانان و دانشجویان، دو فیلم کوتاه یکی در مورد اصفهان و هنرهای آن، و دیگری فیلم “راز جاودانگی” اثر آقای خشایار محمود آبادی نمایش داده شد. پس از آن سخنران های اصلی خانم کنتین و آقای پدرو ارتیز در حوزه معماری کلان شهر ارائه دادند. پس از سخنرانی آثار تاریخی همچون کلیسای وانک، محله جلفا و پل های تاریخی اصفهان مورد بازدید قرار گرفت.

در روز چهارم، نمایشگاه آثار دانشجویان در مؤسسه آموزش عالی سپهر برگزار گردید و هیئت اعزامی پس از سخنرانی در دانشگاه از آثار بازدید کردند.

از نتایج  این همایش

1-تبادل اطلاعات با استادان بنام دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا.

2-  شناخت وجوه مشترک و افتراق در معماری ایران و اروپا به لحاظ کالبدی و معنایی.

3- امکان انجام پروژه های مشترک با استادان مدعو.

– 4 امکان اعزام دانشجو در صورت داشتن شرایط با هماهنگی آقای دکتر جاویدی نژاد.

5-شناخت نقاط ضعف و قوت دانشجویان در طراحی از جمله عدم توجه به زمینه، اقلیم و اصول معماری ایرانی.

6- مقاله آقای پروفسور پدرو ارتز در ارتباط با حل مشکلات شهر اصفهان.

7- شناخت اصول و نظریه های جدید در ارتباط با کلان شهرها.

استادان و همکاران همراه:

1-  جناب اقای دکتر نصرآبادی

2-  جناب آقای دکتر سیداصغر محمودآبادی

3- خانم  دکتر افروز رحیمی

4- خانم  دکتر عزیزپور

5-  آقای حامدیونسی

6-   آقای محمدعلی فرخ نژاد

7-آقای  مهندس احمد بختیار نصر آبادی

8-  آقای مهندس مازیار محمودآبادی

9-  آقای  مهندس شمس

10-  خانم مهندس سحر قاسمی

11- آقای  مهندس میثم منصوری

12- آقای  مهندس ابوسباع

موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی سپهر اصفهان  به مناسبت بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار، همایش ایده تا اجرا را با حضور معماران برگزیده و همکاری   اساتید و دانشجویان برگزار نمود.

موضوع همایش: معماری،ایده تا اجرا با معماران برگزیده اصفهان

زمان: شنبه 14 اردیبهشت 98

اين همايش ملي براي اولين بار در دي ماه ١٣٩٣ در سالن بين المللي اتاق بازرگاني صنايع و معادن استان اصفهان واقع در میدان فیض با حمايت مؤسسه آموزش عالي سپهر در اصفهان برگزار گردید و با حضور بيش از ٣٠٠ نفر از پژوهشگران استادان و مقامات شهري از استان هاي مختلف

از دیگرحامیان آن: (شهرداري اصفهان، شوراي اسلامي شهر اصفهان، دانشگاه هنر تهران ، دانشگاه هنر اصفهان ، مركز مطالعات و تحقيقات نيروي انتظامي استان اصفهان، اتاق بازرگاني استان اصفهان، ميراث فرهنگي و گردشگري استان اصفهان

از جمله سخنرانان سياسي اين همايش دكتر رياحي معاونت امنيتي سياسي استانداري اصفهان، دكتر شريعتي نايب ریيس شوراي اسلامي شهر اصفهان و حجت الاسلام خيراللهي بودند.

و در حوزۀ علمی، پروفسور بحريني استاد تمام دانشگاه تهران و دكتر زنگي آبادي دانشيار دانشگاه اصفهان و دكتر نصرآبادي  رياست مؤسسه آموزش عالي سپهرسخنراني كردند.

بازديدهاي شهري و كارگاه هاي متنوع از جمله: طراحي مركز محله امروز، ساختمان هوشمند، مقاله نويسي و جي آي اس از دیگربرنامه هاي حاشيه اي اين همايش بودند که به نحو احسن انجام گردید.

در پايان اين همايش از مقالات برتر تقدير به عمل آمد.

اين همايش ملي به دبيري مهندس احمد بختيار نصرآبادی عضو هيئت علمي مؤسسه آموزش عالي سپهر و با همت بيش از ٣٠ تن از استادان و دانشجويان اين مؤسسه و دكتر محمودآبادي معاونت پژوهشي به بهترين نحو اجراشد.

   این همایش یک روزه با اهداف:

– ترویج و تشویق حجاب برتر در بین دانشجویان.

– تقویت روحیه اعتقادی.

– بهره مندی از دیدگاه ها و استعدادهای دانشجویان درجهت توسعه، پیشرفت و ترغیب به حفظ زینت چادر.

– ایجاد نگرش مثبت  در دانشگاه ها و همچنین تقویت احساس مثبت نسبت به استفاده از چادر.

 در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار گردید. این همایش که مزین به حضور وجودی وکلامی استادان حوزه و دانشگاه چون: دکتر بهارلویی عضوء هیئت علمی دانشگاه اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین شیخ مهدی دانشمند و دو تن از همسران شهدای مدافع حرم (شهید مسلم خیزاب و شهید مرتضی زارع) گردیده بود؛ تاثیر زیادی بر نوع تفکرات و دیدگاه های دانشجویان و دیگر حاضرین در همایش داشت.

 از آنجایی که این همایش با چنین موضوعی، برای نخستین بار بود که در بین سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان برگزار می شد؛ علاوه برتوجه و استقبال بسیار، بخش هایی از آن نیز توسط صدا و سیمای مرکز اصفهان پخش گردید.

در پایان، به پاس انتخاب حجاب برتر  به تک تک دانشجویان حاضر به رسم یادبود، جایزه، لوح سپاس و یک شاخه گل اهدا گردید.

الف : به مناسبت ولادت حضرت زهرا علیها سلام در تاریخ 8/12/97 جشن دختران فاطمی در سالن شهرداری دولت آباد برگزار گردید 150نفر از خواهران دانشجو که حجاب کامل را رعایت می کنند دعوت شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند در این جشن مسئولین دانشگاه و مسئولین منطقه و همسران شهدای مدافع حرم شرکت کردند و برنامه شاد و متنوع برگزار گردید که با معنویت خوبی که حاکم بود چهره دانشگاه سپهر چهره معنوی معرفی گردید.

تلفن مرکزی و اپراتور ۴۵۸۴۹۷۰۰

دبیرخانه ۴۵۸۴۹۷۰۰ داخلی 11

فاکس ۴۵۸۴۹۷۰۷

ریاست ۴۵۸۴۹۷۰۱

روابط عمومی۴۵۸۴۹۷۱۰

کتابخانه ۴۵۸۴۹۷۰۵

اداره آموزش ۴۵۸۴۹۷۰۲

امور فارغ التحصیلان  ۴۵۸۴۹۷۰۹

مالی ۴۵۸۴۹۷۰۰ داخلی 21 و داخلی 11

حراست ۴۵۸۴۹۷۰۶

فرهنگی ۴۵۸۴۹۷۰۳

پزشک معتمد موسسه 45849700 داخلی 31

گروه گرافیک و نقاشی ۴۵۸۴۹۷۱۱

گروه معماری ۴۵۸۴۹۷۱۲

حفاظت فیزیکی ۴۵۸۴۹۷۱۳

آدرس: اصفهان ، کیلومتر 5 اتوبان معلم ، جنب پل خورزوق

کدپستی: 8347113574

1398 - موسسه آموزش عالی سپهر
X