معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

امروزه دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی مظهر تحول و نوآوری محسوب می­شوند و تأثیرات جدی و قابل تأملی بر جامعه می­گذارند؛ همچنان که خود بسیار تأثیر می­پذیرند. در حقیقت دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، منزوی از جامعه نیستند و بسیاری از مسائل آن، انعکاسی از دنیای در حال دگرگون کنونی است. این نهادها به عنوان شریان اصلی گسترش علم و فرهنگ در جامعه، همواره از ارزش و اهمیّت خاصی برخوردارند؛ چراکه هم انسان­ساز و هم فرهنگ آفرین هستند.

دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی در جامعه یک واسطه نهادی هستند که با مجموعه شرایط فرهنگی و اجتماعی در تعامل اند. مراکز علمی، از روند تحولات اجتماعی و فرهنگی تأثیر می­پذیرند و متقابلا برآن­ها تأثیر می­گذارند و کارکردهایی چون ارتقای آگاهی­های عمومی، نظم اجتماعی درونی، مبتنی بر تعادل در نظام قشربندی اجتماعی، اجتماعی کردن افراد همسو با اهداف و ارزش­ها، هماهنگ سازی خرده فرهنگ­ها، تحکیم روابط قراردادی، تهیه فلسفه اجتماعی جامعه و نقد سیاست­های عمومی، همه سبب ایجاد نقش فعال آن در جامعه شده­ است.

از آن ­جا که پویایی و بالندگی هرجامعه­ در گرو روح نشاط در جسم و تن افراد آن جامعه است؛ لذا پرورش مردان و زنان فرهیخته به عنوان هدف اصلی مطرح گردیده­است و توجه فراوان به علم و دانش افراد و حمایت از نخبگان جامعه، یک اصل ضروری تلقی می­شود.

يکی از ارکان اصلی آموزش در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، معلم و استاد است. از این رو توجه به نقش و اهمیت جایگاه استاد برای تحقق اهداف آموزشی، امری لازم و مبرهن است. بدون تردید يکی از معيارهای مهم برای مقايسۀ برتری مؤسسات آموزشی، وجود اعضاء هیئت علمی کارآمد و فعال است که باید دارای شاخص­های ضروری از جمله نظم، وقت شناسی، برنامه­ریزی، روحیۀ همکاری و مشورت، مسئولیت پذیری و استعداد باشند.

از طرفی دانشجویان نیز قشری فرهیخته و روشن فکر هستند که تأثیرگذاری آنان بر تحقق اهداف آموزش امری انکار ناپذیر است؛ لذا با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی حال حاضر کشور می­توان با بهره­گیری مناسب از امکانات و شناخت صحیح استعدادهای دانشجویان و بهره­گیری از پتانسیل­های موجود آنان و سرمایه گذاری بر روی این قشرزمینه­های رشد و توسعه علوم را فراهم نموده؛ در غیر این صورت کشور دچار نقصان و ناکارآمدی می­گردد.

دانشجویان همچنین به عنوان افراد روشنفکر و فهیم می­توانند در روند فعالیت­های سیاسی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی داشته باشند. با توجه به رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری: ( دانشگاهیان نيز مثل همیشه بايد در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تلاش نمایند و با حفظ و پاسداری از هویت اسلامی خود با تلاش و با تحقیق و پژوهش، موجبات رشد و تعالی جامعه را فراهم آورند.) در حال حاضر، برنامه ریزی مناسب برای شناسايی استعدادهای دانشجویان یک ضرورت محسوب می­شود که باید در رأس اهداف هر نظام آموزشی قرار گیرد تا افرادی آموزش دیده و کارآمد وارد عرصۀ جامعه شوند و در راستای اهداف اساسی ایران اسلامی گام بردارند.

بنابراين، تعامل دانشگاه و جامعه یک تعامل دو سویه، در جهت رفع نیازها و تعالی بخشی است. عوامل درون­زا و برون­زا در تغییر فضای دانشگاه ها و اسلامی شدن آنها نقش بسیار مهمی داشته و تحول در نگرش به تعریف استاد، دانشجو و مدیر از نظر نوع رفتارها و بینش­ها و چگونگی جهت­گیری عملی و اجتماعی آنان در روند اسلامی شدن دانشگاه ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

1- جناب آقای دکتر حسنعلی بختیارنصرآبادی، رئیس موسسه

2- سرکارخانم سمیه حیدری، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و رئیس شورا

3- جناب آقای مصطفی شمسی، مدیر آموزش

4- جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین احمد خیراللهی، مدیر گروه معارف اسلامی

5- جناب آقای رضا تهرانی، مدیر گروه نقاشی

6- سرکار خانم مهندس روشنک شفیعی، مدیر گروه معماری

7- جناب آقای مهندس احسان روح‌الامین، مدیر گروه گرافیک

8- جناب آقای محسن مزدبران، مدیر گروه سینما

9- جناب آقای احمد بختیارنصرآبادی، مدیر گروه نقشه برداری

10- جناب آقای حامد یونسی، مدیر گروه موسیقی

– ارتقاء جايگاه آموزش با كيفيت، جهت افزايش سطح کیفی فارغ التحصيلان در كليه مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان كارشناسان، محققان و مديران آينده كشور كه از مؤلفه­هاي اساسي و تعيين­كنندۀ توسعه كشور و مؤثر در رسيدن كشور به جايگاه بالاي علمي، اقتصادي و رفاهي است.

– ايجاد بستر لازم براي تحقيقات پايه­اي، توسعه­اي وكاربردي، با توجه به اينكه انجام رسالت مؤسسه در جهت كاربردي كردن علم، منوط به توسعه تحقيقات پايه­اي بوده و تحقيقات پايه­اي اساساً درگرو آموزش­هاي قوي و مناسب است.

– توسعۀ برنامه­‌هاي آموزشي متنوع براي تحت پوشش قراردادن طيف وسيع­تري از اقشار جامعه و امكان ارائه علوم مختلف متناسب با نيازهاي جامعه.

– كاهش تعداد دانشجويان اخراجي و فارغ التحصيلان کم سواد در راستاي افزايش راندمان، كاهش هزينه­هاي اتلافی، كم شدن سرخوردگي و تبعات فردی و اجتماعي آن.

– انجام بررسی های لازم و اتخاذ تصمیم در مورد فعالیت های آموزشی و تعیین ضوابط نظارت بر دوره های کاردانی و کارشناسی

– برنامه ریزی و نظارت بر توسعه گروه های آموزشی، اداره کلیه امور آموزشی و نظارت بر اجرای مقررات و آیین نامه ها در مؤسسه

– تدوین و پیشنهاد اصول کلی برنامه های آموزشی مؤسسه و نظارت بر اجرای آن ها پس از تصویب

– تهیه و پیشنهاد آیین نامه های مختلف آموزشی با کمک مسئولان ذی ربط و نظارت بر حسن اجرای آن ها

– کسب اطمینان از حسن اجرای وظایف واحدهای تابعه، از طریق اعمال نظارت مستقیم بر کار آن ها و نیز ایجاد هماهنگی بین آن واحدها

– مطالعه و اتخاذ تصمیم در مورد مسائل مطرح شده آموزشی و تنظیم برنامه های درسی و امتحانی و شورای مربوط

– مهم ترین فعالیت های مؤسسه با در نظر گرفتن اهداف آموزشی در حوزه معاونت آموزشی صورت می‌پذیرد

– نظارت و تأیید بر جذب اعضاء هیئت علمی و بورسیه برای تأمین نیروی انسانی متخصص تمامی گروه های آموزشی در راستای توسعه مؤسسه

سمیه حیدری


سرپرست معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی

افروز رحیمی‌آریایی


مسؤول هماهنگ‌کننده امور تحصیلات تکمیلی

مصطفی شمس


مدیر آموزش

 بخشی از عملکرد گروه کارشناسی ارشد

1- برگزاری جلسات منظم شورای گروه تخصصی در جهت بررسی الف : سر فصل و دستورالعمل های وزارت علوم تحقیقات و فناوری ب : بررسی موضوع پیشنهادی و استاد راهنمای مورد نظر پایان نامه ها ج : بررسی و تصویب پروپزال پیشنهادی دانشجویان چ : بررسی کیفیت آموزشی و ارایه پیشنهادی در راستای افزایش کیفیت و رضایتمندی دانشجویان ح : بررسی و تدوین موضوعات مفید و کاربردی و سعی در ارتباط صنعت و ارکان های مختلف خ : تصویب و اجازه برگزاری جلسات دفاع و تعیین داوران

2- استفاده ازاستادان مطرح و بنام در حوزه های مختلف جهت کلاس ها و کارگاه های مربوطه که غالبا استادان از دانشگاه هنر اصفهان و تهران دعوت شده اند.

3- برنامه ریزی جهت همایش هفته پژوهش و روز معمار و دعوت از استادان و چهره های مطرح در حوزه های مورد نیاز دانشجویان و برگزاری مسابقات معمار، اسکیس وراندو، روش تحقیق، حقوق معماری، نظریه های معماری

4- برگزاری جلسات توجیهی و ارایه توضیحات مربوط به آیین نامه ها و فرم های مربوط به دانشجویان

5- برگزاری کارگاه های یک روزه تخصصی همچون ترسیم دستی، کارگاه نرم افزار، کارگاه روش تحقیق، کارگاه سازه سنتی، عکاسی در معماری، کارگاه نقد در معماری

6- بازدیدهای علمی جهت معرفی آثار تاریخی اصفهان و کاشان به همراه استادان با محوریت برداشت، عکاسی، کروکی و تحلیل آثار بازدید از نمایشگاه کتاب و نمایشگاه های مرتبط بین المللی دایر در شهرستان

7- برپایی نمایشگاه سالانه از آثار منتخب دانشجویان و برگزاری مسابقات و مراسم تقدیر از آثار برگزیده

وظایف مدیر آموزش

– اداره کلیه امور آموزشی مؤسسه.

– ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضاء هیئت علمی و مدیران آموزشی واحدهای مختلف در هر نیمسال و انعکاس آن به ریاست مؤسسه و اعلام نتیجه ارزیابی به اعضاء هیئت علمی..

– اجرای دوره های کوتاه مدت آموزشی.

– برنامه ریزی امور آموزشی با همکاری واحدهای ذی ربط.

– تدوین و پیشنهاد اصول اجرایی امور آموزشی.

– تنظیم دستور جلسات شورای آموزشی مؤسسه.

– مطالعه و اتخاذ تصمیم در مورد مسائل آموزشی با کمک مسئولان ذیربط.

– نظارت بر حسن اجرای وظایف واحدهای وابسته.

– نظارت براجرای مقررات و آیین نامه های آموزشی از طریق دفتر نظارت و سنجش مؤسسه .

– نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و فعالیت های آموزشی و ارزیابی آن و ارائه گزارش لازم به هیئت رئیسه.

– همکاری با معاونت تحصیلات تکمیلی در امور دوره های تحصیلات تکمیلی.

کارشناسان حوزه معاونت آموزشی

رحیم اسماعیلی


کارشناس امور فارغ التحصیلان

00457

راضیه مسائلی


کارشناس گروه‌های سینما، بازیگری-کارگردانی و معماری 

محمدرضا سلطانیان


کارشناس گروه‌های نقاشی، نوازندگی موسیقی ایرانی و نقشه برداری

 

12378956

روح الله میرزاعلیان


کارشناس انفورماتیک 

کارشناس گروه گرافیک

گروه‌های آموزشی

مدیران گروه‌های آموزشی

حجت‌الاسلام احمد خیرالهی


مدیر گروه معارف اسلامی

محسن مزدبران


مدیر گروه تئاتر و سینما

WhatsApp Image 2020-06-09 at 00.26.34

رضا تهرانی


مدیر گروه نقاشی

35236436243

حامد یونسی


مدیر گروه موسیقی

WhatsApp Image 2020-11-09 at 08.26.58

سید احسان روح الامین


مدیر گروه گرافیک

احمد بختیار نصرآبادی


مدیر گروه نقشه‌برداری

photo_2020-06-30_21-42-23

لیلا پرویزی


مدیر گروه بازیگری ـــ کارگردانی

روشنک شفیعی


مدیر گروه معماری

1398 - موسسه آموزش عالی سپهر
Open chat
سوالی دارید در واتساپ طرح نمایید.
سلام و درود
لطفا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
X